Servis Hizmetlerimiz

Servis ve bakım hizmetleri iyi bir eğitimden geçmiş fotoğraflı kimlik kartı taşıyan Baykan servis elemanları tarafından İstanbul, Ankara illerinde bulunan merkezlerimizden yapılmaktadır. Baykan tarafından eğitim verilmiş olan yetkili satıcılarımız EGO, İGDAŞ VE BOTAŞ şartnamelerine uygun olarak montajı yapılmış olan cihazınızın bulunduğu adresi merkez servislerimize bildirirler. Baykan servis elemanları da program dahilinde ilgili adrese giderek kombinizi devreye alırlar. Cihazınızı devreye almaya gelen servis teknikeri sistemi Baykan İlk Çalıştırma İstek Formu’na göre kontrol eder. Sistemde eksiklik yoksa cihazınızı devreye alır, eksiklik varsa bu eksiklikler satıcıya bildirilir. Yetkili satıcı tarafından eksiklerin giderilmesi ve bunun servisimize bildirilmesi ile servisimiz cihazınızı devreye almak için sizi tekrar ziyaret eder.

Baykan teknik servis personeli özel servis araçları ile sizlere hizmet vermektedir. Servis araçlarının içerisinde servis esnasında gerekebilecek tüm yedek parça ve teçhizat mevcuttur. Baykan teknik servis personeli arızalı cihazınızı sökmeden yerinde bakım ve onarım işlemlerinden geçirirler.

Servis sırasında değiştirilen garanti kapsamındaki malzemeler Baykan servis merkezlerine geri getirilmektedir. Garanti kapsamı dışında değiştirilen parçalar mutlaka müşteriye bırakılır.

İç Organizasyon Bölümü

Bu departmanımızın amacı Baykan tüketicisinin servis taleplerini optimum şekilde karşılanmasını organize ederek Baykan tüketicilerinin memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaktır. Tüketicimiz servis taleplerini Teknik Call Center yetkili satıcı veya Telemarketing kanalıyla servisimize ulaştırabilir. Bu talepler departman personelimiz tarafından gerekli bilgiler ışığında incelenir ve çözümlenir.

İç Organizasyon bölümümüz tüketicilerimizin taleplerini değerlendirerek uygun servis programının oluşturulmasını sağlarlar. Dış organizasyon personelimizin iş yüküne göre gerekli yönlendirmeleri yapar. Değişen tüketici taleplerini karşılayabilmek için servis hizmeti isteyen tüketiciyi arayarak verilecek hizmet konusunda tüketicimizi bilgilendirir. Eğer talep edilen servis hizmetinde bir değişiklik olmuşsa bunu anında değerlendirerek servis programında gerekli değişikliği yapar.

Ayrıca İç organizasyon bölümü tüketicilerimizin ve kullandıkları cihazlar hakkındaki bilgilerin bilgisayara kaydı ve bu bilgilerin güncellemesi yapar.Bu bilgiler ışığında periyodik olarak yapılan raporlamalarla görülen eksikler giderilerek servis hizmetinin kalitesi sürekli olarak iyileştirilmeye çalıştırılır.