Baykan, Dünya Markası Olmayı Amaçlıyor

Isıtma sektöründe hızla ilerleyerek Türk ekonomisine katkıda bulunuyoruz.

Isı sektörünün genç firmaları arasında bulunan Baykan Kombi, 16 şirket ve 350 çalışanıyla her geçen gün yeni projelere imza atıyor. Son yıllarda atağa geçen konut yatırımlarında Baykan Kombi’nin tercih edildiğini belirten Baykan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kan, firmanın 2 bin dairelik Toki Ispartakule Bahçeşehir konutları, bin 200 dairelik Toki Güneşpark Evleri, 953 dairelik Kiptaş Sefaköy Evleri ve 750 dairelik Kemerpark Evleri gibi projeler arasında yer aldığını söylüyor. Türkiye’de yaşanan hızlı nüfus artışı ve kentleşme nedeniyle konut ve kentleşme sorunlarının çözülmesi amacıyla son yıllarda konut projelerine ağırlık verildiğine dikkat çeken Kan, 2007 yılında ısıtma sektöründeki en büyük toplu satışlarda yapılan kombi anlaşmalarıyla Baykan Kombi’nin tercih edildiğini dile getiriyor.

150 adetlik üretim kapasitesi

Kan, Baykan’ın bu başarısının arkasında Düzce’de 50 bin metrekarede kurulan tek vardiyada 150 bin adet kombi üretim kapasitesine sahip üretim tesislerinin yer aldığını kaydediyor. Fabrikanın Düzce’de olması nedeniyle servis hizmetini kendi bünyelerinde deneyimli personellerle sağladıkları için toplu konut kombi ihalelerinde çok rahat boy gösterdiklerine işaret eden Kan, ihalesini aldıkları projelerin bunun bir göstergesi olduğunu ifade ediyor. Tam otomasyona sahip olan üretim hattında ve elektronikkart sisteminde 24 saat aralıksız çalışma testlerinden geçer not almış kombi üretimi yaptıklarının altını çizen Kan, Baykan’ın yedi gün 24 saat mobil servis hizmeti sağladığına dikkat çekiyor.

İhracata ağırlık verecek

Şirket olarak toplu konutta yakaladıkları başarının devam edeceğini ifade eden Kan, “Pazarlama faaliyetlerini sürekli artırarak Türkiye’deki bütün projeleri takibe alıyoruz. Firma olarak genel düşüncemiz en iyi reklam, sattığımız üründür. Ürünümüzün kalitesi ve kullanıldığı mekanlarda sorunsuz çalışmasıyla ilerisi için en iyi reklamı yapmış oluyoruz” diye konuşuyor. Üretimini yaptıkları kombileri birçok ülkede tüketicilerle buluşturmayı hedeflediklerine değinen Kan, Baykan Kombi’nin bir dünya markası olmasını amaçladıklarını ifade ediyor. Yurtiçinde ve yurtdışında Baykan markasıyla satış yaparak istihdam sağlayacaklarını kaydeden Kan, şirketin ısıtma sektöründe hızla ilerleyerek Türk ekonomisine katkıda bulunacağını vurguluyor.