Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı kombiler, %35 e varan oranlarda tasarruf sağlayan, özel tasarımlı çok tercih edilen kombilerdir

Klasik evlerimizde kullandığımız kombiler oluşan atık gaz ile birlikte su buharını da bacadan dışarı atarlar. Yoğuşmalı kombiler ise atık gaz bölümünün önüne eklenen bir ısı eşanjör sistemi sayesinde gaz bacadan çıkmadan su buharını ayrıştırıup tekrar enerjiye dönüştürürler.

Yoğuşmalı kombiler oldukça yüksek tasarruf sağladıklarından dolayı, 3+1 ve üstü evlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Yaklaşık olarak %35 lere varan bir tasarruf sağlayan Yoğuşmalı kombiler artık günümüzde daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Yoğuşmalı kombiler her türlü tesisat ile birlikte kullanılabilir. Bacı gazının sıcaklığı klasik kombilerde 200 derece iken bu değer yoğuşmalı kombilerde 50 derece civarına kadar düşer. Arada kazanılan ısı, eşanjör ile tekrar devreye katılarak büyük bir enerji tasarrufu sağlanmış olur. Yoğuşan su drenaj ile uzaklaştırılmalıdır.

Yoğuşmalı Kombi Fiyatları

Yoğuşmalı kombiler , klasik kombilere göre cuzi bir miktar pahalı olsalarda, kendilerini 2-3 yıl içinde amorti ederler. Türkiye'de üretilen Baykan Güneş Premix Yoğuşmalı kombi fiyatları hakkında bilgi almak için 444 0 308 numaralı telefonumuza ulaşabilirsiniz.

Baykan Yoğuşmalı Kombi, %107.2 lik bir verim sağlar. Küçük boyutu ve düşük ağırlığı ile mutfağınızda ya da balkonunuzda sizi rahatsız etmeden sessizce çalışır.